Centrum podnikání a udržitelnosti

vedoucí:
  doc. Ing. Petra TAUŠL PROCHÁZKOVÁ Ph.D.
pprochaz@kpm.zcu.cz Tel: +420377633618
http://www.cepecko.cz
zástupkyně vedoucího:
  doc. Ing. Michaela KRECHOVSKÁ Ph.D.
mhorova@kfu.zcu.cz

Aktuálně

29.03.2017
Nový web Centra podnikání! Všechny aktuální informace najdete už jen na novém webu. www.cepecko.cz ...    >>>

 

Charakteristika

Posláním centra podnikání je přispívat svoji aktivitou a poznatky k podpoře a rozvoji podnikatelských činností, znalostí, dovedností a stavu poznání podnikatelského myšlení.

Mezi naše činnosti patří:
Informační servis a poradenství v oblasti podnikání pro studenty ZČU.
Aktivní práce se studenty v oblasti podnikání, rozvoj podnikatelského potenciálu.
Příprava a realizace tematických workshopů/seminářů, soutěží atd.
Podpora společensky prospěšného podnikání.
Podpora při navazování vhodných kontaktů, propojování rozličných subjektů napříč spektrem (neziskové subjekty, veřejná, soukromá sféra, aktivní jedinci z businessu atd.).
Výzkumná činnost v oblasti podnikání a relevantních oblastech.
Podpora a participace na tematicky vhodných projektových aktivitách.

Jednou ze základních otázek, kterou se zabývá celý odborný svět, je to, zda se podnikatelem musí člověk narodit, nebo se jím stane v průběhu svého života. My věříme tomu, že člověk se narodí s jistou přirozenou inteligencí, kreativních duchem a energií. Tyto vlastnosti jsou ale jako prázdný nepopsaný papír, který je nutné vyplnit dalšími zkušenosti a znalostmi získanými v průběhu života. Naším cílem je inspirovat a podporovat především mladé lidi k aktivnímu podnikatelskému přístupu k životu tak, aby se dovedli prosadit a úspěšně uplatnit.

Uvědomujeme si, že především počátky nejsou jednoduché. Ne každý nápad lze transformovat do podnikatelského nápadu a ne s každým podnikatelským nápadem lze prorazit. Štěstí přeje připraveným, a proto by podnikatel měl disponovat správnou kombinací měkkých i tvrdých dovedností. V rámci našich aktivit se snažíme o rozvoj právě těchto dovedností. Chceme zajistit pokud možno ty nejlepší služby. Samozřejmostí je tedy spolupráce se všemi katedrami Fakulty ekonomické, dále s dalšími vzdělávacími, odbornými či jinými institucemi a zástupci z řad podnikatelských subjektů.

Ti, kteří nemají prozatím ambice podnikat či nikdy o tom nepřemýšleli, se u nás v rámci našich rozličných aktivit mohou inspirovat. Dobrý podnikatel musí totiž být minimálně i dobrý manažer, mít jistou dávku pokory, kreativity, umění improvizace a chuť se učit novým věcem.

Sledujeme aktuální trendy a vývoj společnosti. Chceme podporovat společensky odpovědné chování a podnikání, které by vedlo k udržitelnému sociálnímu, ekonomickému a environmentální přínosu.

Jsme si vědomi, že praxe nemůže odděleně existovat od teorie a naopak. Proto jsou posláním centra zároveň výzkumné aktivity především v oblasti podnikání, podpory podnikání a společensky odpovědného podnikání apod. Snažíme se rozvíjet jak základní, tak aplikovaný výzkum, který by vedl k novým poznatkům či obohacení a rozšíření poznatků stávajících. Prostřednictvím centra jsou sdíleny příklady dobré praxe a je umožněn transfer znalostí a poznatků mezi veřejností, akademickou obcí a podnikatelskou sférou napříč jednotlivými zeměmi.

Vznik centra byl iniciován a je jedním z výstupů mezinárodního výzkumného projektu „V4 Scientific Centers for the Enhancement of Financial Literacy and Entrepreneurship Education“ , který byl finančně podpořen Višegrádským fondem.

Personální obsazení

jméno a příjmení e-mail telefon (37763xxxx)
prof. Ing. Lilia Dvořáková, CSc. ldvorako@kfu.zcu.cz 3207
doc. PaedDr. Dana EGEROVÁ, Ph.D. egerova@kpm.zcu.cz 3600 (Plzeň), 3664 (Cheb)
Zdeněk ELIÁŠ
doc. Ing. Michaela KRECHOVSKÁ, Ph.D. mhorova@kfu.zcu.cz 3211
Radek SIEBER
Ing. Václav SOVA MARTINOVSKÝ martv@kpm.zcu.cz 3620
doc. Ing. Petra TAUŠL PROCHÁZKOVÁ, Ph.D. pprochaz@kpm.zcu.cz 3618

Dokumenty ke stažení a odkazy

O nás a naší činnosti
Připravujeme/probíhá/podílíme se na
  • pdf.gif Brain&Breakfast Region - Základem každého dne by měla být snídaně. Pokud snídáte a zároveň se zajímáte o podnikání nebo už dokonce podnikáte, máte možnost se zúčastnit Brain&Breakfast Region snídaní. Snídaně probíhají 1x za měsíc. Live streamování!
  • pdf.gif Business Date Vol. 2 - v pořadí už druhý podzimní business rande. Tentokrát na téma komunikace s investorem, obchodní vyjednávání a praktický pohled do světa podniků. Více na facebooku CP.
  • Business date volume 1 A je to tu! První ze série workshopů s názvem Business Date se bude konat 2.listopadu ve Vědeckotechnickém parku v Plzni. Akce je určena pro všechny studenty ZČU, kteří jsou podnikaví a baví je trochu víc než jen sedět v lavici. Volume 1 vezmeme pěkně od
  • Plzeňský business kotel - série networkingových setkání na téma startupy a začínající podnikatelé.
  • Projekt Fit4Jobs - základní informace k projektu na prolinku. Podrobnější informace budou následovat.
  • Rok podnikání se ZČU - chceme nastartovat podnikavé studenty a tak pro Vás na rok 2016 připravujeme sérii praktických workshopů.
  • Zimní škola - zimní škola má již několikaletou tradici. S tímto typem akce se v novém kabátě bude pokračovat i ve 2016!
Proběhlo
Spolupracujeme
Média
Sledujte nás na

Kontakt

  • Telefon: 377633618
  • Email: cpinfo@fek.zcu.cz

Adresa: